Kontaktujte nás: 469 775 775 obchod@coprosys.cz

Zelený Coprosys

zeleny coprosys

V Coprosys se zajímáme o životní prostředí!

Elektromobilita

Začali jsme naši cestu udržitelnosti u elektromobility, jejíž vývoj jsme nejprve podpořili nákupem dvou elektro-aut BMW i3 pro naše zaměstnance, jejichž najetá vzdálenost se za měsíc může vyšplhat až na 5000 kilometrů! Tolik výparů jsme již nechtěli produkovat. Elektromobilita se nám skvěle osvědčila, a proto jsme rozšířili naše řady o Nissan Leaf, Peugeot Partner Elektro a BMW i4.

Elektromobily nejezdí na benzín ani naftu, tudíž neprodukují emise a lokální ekologická zátěž je na nule. Jelikož jezdí na elektřinu, tak i přesto spotřebovávají energii a tedy nepřímo mohou mít negativní dopady životní prostředí. Proto jsme rozhodli pracovat na tvorbě vlastní “čisté energie” neboli energie z obnovitelných zdrojů!

Čistá větrná energie   

Nedávno jsme nainstalovali naši první mikro větrnou elektrárnu. Na střeše nám stojí malé větrníky, které čerpají z “domácího větru”. To je ten drobný vítr, který proudí neustále ve dne v noci a nezávisle na ročním období. Tento vítr zachycuje turbína ze všech směrů, točí se tedy stále a přitom je velmi tichá a elegantní. Tuto technologii vynalezli vědci v Itálii a pro tu “domácí” spotřebu (žádné továrny apod.) je ideální.  Více informací si můžete přečíst na jejich stránkách: https://www.makemu.it/about/

Takto na střeše vypadá.

Tam však naše snahy nekončí!

Čistá solární energie

Nainstalované máme na střeše i solární panely, kterými nahrazujeme fosilní paliva. Fosilní paliva jako uhlí či zemní plyn jsou primární zdroj tvorby tepla v tepelných elektrárnách. Proto „soláry“ užíváme převážně na ohřev vody. Slunce vám v domácnosti nemusí jen ohřívat vodu, ale také vyrábět elektřinu pro běžnou spotřebu. V takovém případě je nutné k fotovoltaickým panelům připojit rovněž střídač, který mění stejnosměrné napětí z panelů na střídavé. Malá solární elektrárna může být připojena k elektrické distribuční síti a dodávat do ní elektřinu.

Mrkněte na video naší mini elektrárny.

Kdyby Vás cokoliv zajímalo, neváhejte se obrátit na marketing@coprosys.cz